Firma Eaton Electric wprowadziła do swojej oferty nową płytką rozdzielnicę. Została ona zaprojektowana z myślą o budownictwie mieszkaniowym oraz obiektach użyteczności publicznej i właśnie temu podporządkowano jej estetykę i funkcjonalność. Rozdzielnice tego typu mogą być wykorzystywane do montażu na ścianach gipsowych, dzięki czemu producent wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rynku. Wszystkie elementy składowe są identyczne w rozdzielnicach natynkowych jak i podtynkowych, dzięki czemu koszty wytwarzania są niższe. Składanie rozdzielnicy może wykonać jeden monter, wyposażony w śrubokręt gwiazdkowy. Płytkie rozdzielnice wykonane są z blachy lakierowanej proszkowo w kolorze białym.
Dostępne są dwa warianty wykonania: natynkowy o głębokości 140mm i podtynkowy o głębokości 127mm. Do obudowy można zamontować od 72 do 144 standardowych modułów. Dobór rozdzielnicy jest wyjątkowo prosty, bo rozdzielnice mają standardowe szerokości: 545mm (przy obudowie natynkowej) i 500mm (przy obudowie podtynkowej), a jeden rząd mieści 24 moduły. Rozdzielnice dostępne są w wersjach 3-, 4-, 5- oraz 6 rzędowej i dostarczane są w komplecie z drzwiami, szynami nośnymi, metalowymi osłonami oraz zaciskami N i PE.
Drzwi oferowane są w wersji transparentnej i pełnej. Ponadto mogą być zamykane lewostronnie lub prawostronnie, poprzez przełożenie zawiasów w ramie obudowy. Szafki zamykane są przy pomocy plastikowego zamka obrotowego, który w razie potrzeby można wymienić na patentowy z kluczem.
Producent umożliwia mocowanie oprócz aparatury modułowej, wyłącznika kompaktowego NZM1. Montuje się go przy użyciu gotowego zestawu, oferowanego przez producenta, w którego skład wchodzi płyta montażowa, płyta czołowa oraz śruby. Sam montaż nie nastręcza najmniejszych trudności.
Szyny nośne zarówno w rozdzielnicach natynkowych jak i podtynkowych są zamocowane do wsporników nośnych tworzących zwarty stelaż. Odległość między szynami wynosi 150mm, co pozwala na swobodny dostęp do zamocowanych aparatów. Stelaż można osobno wyposażyć w aparaturę i okablować w warsztacie, a następnie przymocować do zabudowanej w ścianie obudowy, za pomocą czterech śrub. Mocowany jest do tylnej ściany rozdzielnicy.
Osłony czołowe używane w płytkich rozdzielnicach wyposażono w samouziemiające uchwyty, które poprawiają bezpieczeństwo użytkowania.
Opisane powyżej rozdzielnice stanowią bardzo ciekawą alternatywę do rozdzielnic Profi Line o głębokości 250, 300 i 400mm. Dodatkowo możliwość montowania wyłącznika kompaktowego rozszerza obszar ich zastosowań. Dzięki swojej prostej budowie, wysokiej estetyce wykonania i małym gabarytom świetnie nadają się do nowoczesnych pomieszczeń, które zostały zaprojektowane z gipsowymi ściankami działowymi. Wygodny i szybki montaż aparatury sprawia, że obudowy te stanowią atrakcyjne uzupełnienie oferty rozdzielnic firmy Eaton.